• La Lagartija nyní i v Bratislavě

  La Lagartija nyní i v Bratislavě

  Nejnověji můžete naše umyvadla, obklady a spoustu doplňků vidět a zakoupit také v Bratislavě v ulici Zahradnícka 63 (naproti poliklinice). Na vaši návštěvu se těšíme v úterý a ve čtvrtek od 9:30 do 16:30 a ve středu od 9:30 do 19:30.

 • Umyvadlo na zkoušku
 • Vzorek obkladů zdarma

  Objednejte si svůj vzorek obkladů zdarma ještě dnes!

 • mozaika

  Dají se ruční obklady využít pro uměleckou mozaiku?

  Odkaz na ukázky z autorské tvorby mozaikářky Magdaleny Kracík Štorkánové. Pro jednu ze svých realizací využila vedle jiných i naše obklady. Co z toho vzniklo, nás šokovalo.

 • realizace-1

  Restaurant La Boca v hotelu Salvator

  Tuto neobvyklou instalaci naleznete v Truhlářské ulici v Praze 1 v restauraci, jejíž interiér svou hravostí a nevázaností navazuje na tvorbu Salvátora Dalího. Autorem návrhu je Susan Corea, naše designérka, která na návrhu spolupracovala s majitelkou restaurace.

 • realizace-3

  Romantická zelená koupelna s růžičkami

  V horách na pomezí Javorníků a Moravskoslezských Beskyd se nachází novostavba rodinného domu, jejíž majitelé se rozhodli pro dekor Rosa Benjamin jako pro ústřední motiv své koupelny.

Vítáme Vás na stránkách s ručně malovanými umyvadly a ručně dekorovanými obklady

La Lagartija je tu pro Vás, kteří oceňujete na ruční práci její nenapodobitelnou patinu a atmosféru, kterou nelze sériovými výrobky napodobit.

Nepřesný rozměr, mírná deformace vzniklá při vypalování v tradiční peci, nepatrně křivá linie, barevná odchylka či rozpitá barva z ručního sítotisku pro Vás nejsou vady, ale právě naopak: jsou to atributy luxusu a výjimečnosti, toho, že každý prvek, z něhož se skládá Váš domov, je originál se svým vlastním životním příběhem.

Umyvadla, obklady a doplňky z obchodu La Lagartija nesplňují žádné normy přesnosti, protože o ně neusilují. Vytváříme je tak, jak se to dělalo po staletí a dodnes dělá v přírodních podmínkách. A zdobíme je ručně způsobem, v němž se odráží  kreativita a barevnost přírody, která se neuvěřitelné pestrosti nevzdává v žádném ročním období. Spontánnost, s jakou tuto předměty vznikaly, z nich trvale vyzařuje, a pestré dekorování rozjasňuje i pošmourný zimní den. A tato radost se nikdy nepřejí.

K trvanlivosti umyvadel, jejich glazury i glazury obkladů, možnosti mytí nádobí v myčce je třeba říci, že každý materiál reaguje na používání svým osobitým způsobem. Umyvadla snesou běžnou zátěž, ale přece jen je nutné s nimi zacházet ohleduplněji - bez nárazů tvrdých předmětů.

Glazura obkladů může na některých barvách časem lehce popraskat, čímž vznikne překrásná patina, která nijak neovliní funkci. I nerezový dřez ztratí časem svůj lesk a poškrábe se. Avšak stejně jako vrásky v obličeji nemusí nutně znamenat újmu na kráse, tak i ručně vyrobené a dekorované předměty z dílny La Lagartija budou sice stárnout, ale svou krásu neztratí.

 • Rychlá a komfortní doprava

  Využijte služeb renomovaných dopravců, větší objednávky Vám přivezeme my. Více..

 • Zavolejte nám

  Máte-li jakýkoliv dotaz, neváhejte nám zavolat, rádi Vám poradíme.

 • Platby kartou

  Platby kartou připravujeme. Prozatím pro platby kartou použijte způsob platby PayPal. Děkujeme za pochopení.

La Lagartija - kousek mexického slunce u Vás doma

Jedinečné nepravidelnosti a plastičnosti našich obkladů dosahujeme dodržením náročných postupů tradiční ruční výroby, jehož výsledkem je to, že každý kus je naprostý originál. Jedině s využitím původních přírodních materiálů - hlíny a minerálních pigmentů -, a zejména pracovního postupu, kdy každý kousek projde nesčetněkrát lidskýma rukama, než z něj vznikne finální produkt, Vám můžeme nabídnout interiér, který rustikálně nejen vypadá, ale který takovým skutečně je.

La Lagartija. Originál je jen jeden.