Keramika

Kromě ručně malovaných umyvadel a ručních obkladů můžete u nás zakoupit spoustu keramických doplňků, kterými oživíte svůj interiér nebo potěšíte své blízké.

K jednotlivým dekorům:

TALAVERA znamená pestře barevný patern, typický pro mexické tradiční umění. Je tvořen květy a různými dalšími motivy, které jsou si sice podobné, ale jejich vzájemné u...

Kromě ručně malovaných umyvadel a ručních obkladů můžete u nás zakoupit spoustu keramických doplňků, kterými oživíte svůj interiér nebo potěšíte své blízké.

K jednotlivým dekorům:

TALAVERA znamená pestře barevný patern, typický pro mexické tradiční umění. Je tvořen květy a různými dalšími motivy, které jsou si sice podobné, ale jejich vzájemné uspořádání a barevnost je jedinečná, protože vychází vždy z momentální inspirace a rozpoložení malíře. Vyobrazené kusy proto dávají představu o výsledném estetickém dojmu, avšak není vždycky možno dodat přesně vyobrazený vzor. Tato "mírná nejistota kupujícího" je vyvážena vědomím, že každý kus zakoupený u nás v obchodě je originál.

AZUL BLANCO - modrá na bílém podkladě. Podobné jako Talavera, ale místo pestrých barev je použita modrá ve dvou odstínech.

VERDE BLANCO - jako Azul Blanco, místo modré je použita zelená

GIRASOL - typický motiv mexické slunečnice na zářivě tmavomodrém podkladě. Zde již je možné zaručit větší shodu dodaného výrobku s vyobrazeným exemplářem, ale - jak to ostatně platí u veškeré ruční práce - nikdy ne stoprocentně

ALCATRAZ - ještě typičtěji mexický motiv kaly

COMBINADO - kombinuje slunečnici a kalu

ROJO - motiv drobných zelených lístečků na červeném podkladě

GIRASOL CAFÉ - slunečnice na kávovém podkladě

CAFÉ VERDE - tmavězelený motiv na podkladě barvy café au lait

...a dále některé méně obvyklé motivy jako PAVOREAL TURQUEZA (tyrkysové paví pero), PAVOREAL VERDE (zelené paví pero) aj.

Zobrazit

Keramika Počet produktů: 354

Podkategorie

 • Do kuchyně

  Ručně malované nádobí s mexickými motivy potěší všechny, kdo milují Mexiko, nebo kdo prostě jen mají rádi veselé a živé barvy. Toto nádobí je vyrobeno z hrnčířské hlíny, malováno bezolovnatými glazurovacími barvami a vypáleno při 800 °C. Snese každodenní běžné používání a mytí v myčce. Nedoporučujeme pro použití v kuchyňské troubě.

 • Doplňky do bytu

  Nejrůznější keramické doplňky, od fotorámečků po vázy

 • Keramická stínítka

  Malovaná keramická stínítka na zeď jsou vzadu opatřena otvorem pro objímku a dvěma menšími otvory pro uchycení na zeď. Stínítka lze instalovat otevřením směrem nahoru i dolů.

  Závěsná stínítka jsou celokeramická stínítka, ručně malovaná z vnitřní i vnější strany.

  Při použití bodového zdroje světla (halogenové nebo wolframové žárovky) vytvářejí otvory ve stínítku několik světelných "prasátek".

  Stínítka nejsou dodávána s elektrickou instalací.

  Pro další svítidla navštivte prosím kategorii Svítící hvězdy a Dekorace z plechu.

 • Květináče

  Keramické malované květináče různých tvarů a velikostí patří k základní výbavě všech milovníků Mexika. Pokud není uvedeno jinak, jsou květináče koncipovány jako květníky (obaly), tzn. nemají otvor pro odtok vody.

 • Úchytky

  Ručně malované keramické úchytky k nábytku Průměr: cca 4,5 cm, hloubka (odstup od podkladu): 2,5 cm Jejich součástí je závit 4 mm a matička.

 • Zvířátka a figurky

  Velký výběr ručně malovaných pestrobarevných figurek, od ještěrek, žabiček, až po kojota nebo mexické malované slunce. Většina figurek má na bříšku otvor, díky němuž je lze zavěsit na zeď.

 • Speciální keramika

  V rámci této kategorie Vám nabízíme speciální keramiku z mexického státu Guerrero, která je ručně malována akrylovými barvami za studena. Akrylové barvy jsou omyvatelné, a keramika proto může dlouhou dobu sloužit svému dekorativnému účelu. Precizností malby a zářivostí barev tato keramika připomíná oblíbené mexické Alebrijes.

  V této kategorii dále najdete Aztéckou keramiku, která neoplývá tak pestrými a zářivými barvami jako Talavera, o to více si však zachovává ducha původní aztécké kultury.

 • Čísla na fasádu

  Ručně malovaná plastická keramická čísla na fasádu.

na stránku
Zobrazují se 1 – 51 z 354 položek
Zobrazují se 1 – 51 z 354 položek