Keramika

Kromě ručně malovaných umyvadel a ručních obkladů můžete u nás zakoupit spoustu keramických doplňků, kterými oživíte svůj interiér nebo potěšíte své blízké.

Dekor TALAVERA znamená pestře barevný patern, typický pro mexické tradiční umění. Je tvořen květy a různými dalšími motivy, které jsou si sice podobné, ale jejich vzájemné uspořádání a barev...

Kromě ručně malovaných umyvadel a ručních obkladů můžete u nás zakoupit spoustu keramických doplňků, kterými oživíte svůj interiér nebo potěšíte své blízké.

Dekor TALAVERA znamená pestře barevný patern, typický pro mexické tradiční umění. Je tvořen květy a různými dalšími motivy, které jsou si sice podobné, ale jejich vzájemné uspořádání a barevnost je jedinečná, protože vychází vždy z momentální inspirace a rozpoložení malíře. Vyobrazené kusy proto dávají představu o výsledném estetickém dojmu, avšak není vždy možno dodat vyobrazený kus. Tato "mírná nejistota kupujícího" je vyvážena vědomím, že každý kus zakoupený u nás v obchodě je originál. Pokud chcete před expedicí produkt nejprve vidět, napište nám to do poznámky, pošleme vám fotografie aktuálně dostupných kusů.

Zobrazit

Keramika Prosím pokračujte volbou podkategorie.

Podkategorie

 • Do kuchyně

  Ručně malované nádobí s mexickými motivy potěší všechny, kdo milují Mexiko, nebo kdo prostě jen mají rádi veselé a živé barvy. Toto nádobí je vyrobeno z hrnčířské hlíny, malováno bezolovnatými glazurovacími barvami a vypáleno při 800 °C. Snese každodenní běžné používání a mytí v myčce. Nedoporučujeme ho pro použití v kuchyňské troubě.

 • Doplňky do bytu

  Nejrůznější keramické doplňky, od fotorámečků po vázy.

 • Keramická stínítka

  Malovaná keramická stínítka na zeď jsou vzadu opatřena otvorem pro objímku a dvěma menšími otvory pro uchycení. Stínítka mají většinou jeden konec uzavřený; ten otevřený, kudy vychází světlo, lze instalovat buď směrem nahoru nebo dolů. Některá stínítka jsou otevřená z obou stran.

  Závěsná stínítka jsou celokeramická stínítka, ručně malovaná z vnitřní i vnější strany.

  Při použití bodového zdroje světla (halogenové nebo wolframové žárovky) vytvářejí otvory ve stínítku několik světelných "prasátek".

  Stínítka nejsou dodávána s elektrickou instalací.

  Pro další svítidla navštivte prosím kategorii Svítící hvězdy a Dekorace z plechu.

 • Květináče

  Keramické malované květináče různých tvarů a velikostí patří k základní výbavě všech milovníků Mexika. Kde není uvedeno jinak, jsou květináče koncipovány jako květníky (obaly), tzn. nemají otvor pro odtok vody.

 • Úchytky

  Ručně malované keramické úchytky k nábytku Průměr: cca 4,5 cm, hloubka (odstup od podkladu): 2,5 cm Jejich součástí je závit 4 mm a matička.

 • Zvířátka a figurky

  Velký výběr ručně malovaných figurek, od ještěrek, žabiček, až po kojota nebo mexické malované slunce. Většina zvířátek má na bříšku otvor, díky němuž je lze zavěsit na zeď. K zavěšení se hodí také sluníčka.

 • Speciální keramika

  V této kategorii Vám nabízíme speciální keramiku z mexického státu Guerrero, která je ručně malována akrylovými barvami za studena. Akrylové barvy jsou omyvatelné, a keramika proto může dlouhou dobu sloužit svému dekorativnému účelu. Precizností malby a zářivostí barev tato keramika připomíná oblíbené mexické Alebrijes (malované dřevěné figurky zvířat).

 • Čísla na fasádu

  Ručně malovaná plastická keramická čísla na fasádu.