Ručně malovaná umyvadla

Představujeme Vám unikátní kolekci ručně malovaných umyvadel, která pro Vás La Lagartija dováží z Mexika.

Jedná se o dvakrát vypalovanou keramiku s velmi tvrdou glazurou, která bezezbytku splňuje nároky na každodenní běžné užívání. Všechna umyvadla jsou malována ručně. La Lagartija věnuje velkou péči výběru dílen, kde pracují zruční malíři a pečliví vybarvovači - s majiteli dílen i s jejich zaměstnanci udržujeme styky na přátelské bázi, a proto ručíme za to, že naše umyvadla mají nejen krásně provedené dekory, ale také, že lidé, kteří je pro Vás vyrábějí, pracují v dobrých podmínkách a dostávají za svou práci adekvátně zaplaceno. Podrobněji o procesu výroby a dekorace našich umyvadel se dočtete v oddíle O NÁS.

Jak vybrat umyvadlo?

Umyvadlo můžete vybrat buďto zápustné, určené k instalaci do zděného umyvadlového pultu nebo dřevěné desky, koupelnové skříňky apod., nebo stojací, které lze na pult či skříňku postavit. Stojací umyvadla mají modernější design, avšak ruční malba a dekory z nich dělají nezaměnitelně rustikální objekt, který oživí Vaši koupelnu.

Zápustná umyvadla dodáváme ve dvou tvarech: čtverhranná a oválná.

Oválná jsou potom k dostání ve třech různých velikostech (malá, střední, velká) a buďto se dodávají se čtyřmi rohovými dlaždicemi, které doplní tvar umyvadla na desce do obdélníkového tvaru a nesou dekor stejný jako na umyvadle, nebo bez těchto rohových dlaždic. Rohové dlaždice mohou potom mít v sobě připravené otvory pro trojotvorovou stojánkovou baterii, která se svým rustikálním vzhledem k umyvadlu mimořádně hodí, nebo mohou být bez otvorů. Rohové dlaždice s jedním otvorem pro stojánkovou baterii se standardně nedodávají, ovšem otvor lze do zadních dvou dlaždic snadno vykroužit rozbrušovačkou. Chcete-li tedy instalovat jednootvorovou baterii, zvolte variantu "Rohové dlaždice bez otvorů pro baterii" a to, že chcete jeden otvor pro baterii, nám napište do poznámky k objednávce.

Co se velikostí umyvadel týká, malé umyvadlo je vhodné např. na rychlé mytí rukou na samostatných toaletách, zatímco velká umyvadla potěší ty, kteří mají rádi při mytí více prostoru. Velké umyvadlo také většinou doporučujeme tehdy, kdy se jedná o jediné umyvadlo v domě nebo velkém bytě. Střední umyvadla jsou zase ideální volbou tam, kde je dostatek prostoru pro to umístit vedle sebe umyvadla dvě.

Všechny motivy, i ty, které momentálně nenabízíme skladem, lze samozřejmě objednat v jakékoli velikosti. Dodací lhůta se v takových případech pohybuje od 3-12 měsíců.

Zápustná čtverhranná

Obdélníková zápustná umyvadla. Rozměr: 45 x 37 cm. Lze je vsadit do dřevěné nebo zděné desky, pultu nebo koupelnové skříňky, přičemž baterie může být podomítková nebo stojánková. Umyvadla jsou vybavena přepadem.

Stojací umyvadla

Umyvadla určená k postavení na pult či koupelnovou skříňku, dekorovaná jak zevnitř tak i zvnějšku. Stojací umyvadla v sobě spojují moderní design s patinou ruční práce a hravostí mexických motivů a barev. Jejich montáž je relativně nejjednodušší ze všech umyvadel: potřebujeme pouze desku s otvorem pro odpad (např. plochu pultu obloženého obklady nebo i dřevěnou desku, kterou důkladně impregnujeme a umyvadlo při instalaci podmažeme silikonem, aby se pod něj nedostávala voda), a pak už umyvadlo pouze přichytíme zespodu kroužkem sifonu.Tato umyvadla nejsou vybavena přepadem, je proto třeba přepad zabudovat do podkladové desky, nejlépe do prostoru za umyvadlem, aby vizuálně nerušil.

Rozměry stojacích umyvadel jsou: průměr 43 cm, výška 16 cm, hloubka 13 cm.

Baterii v tomto případě volíme buď podomítkovou nebo speciální stojánkovou baterii pro stojací umyvadlo se zvýšeným podstavcem.  

Na co nezapomenout při plánování instalace umyvadla?

Tabulka s rozměry všech typů umyvadel je k nahlédnutí zde.

Pro stavební otvor pro zápustné umyvadlo je nutné počítat s rozměry o cca 2 cm menšími, než je uváděná délka a šířka umyvadla bez dlaždic. Je to proto, že rozměry umyvadel jsou udávány včetně okraje (lemu). Také pro vnitřní rozměr umyvadla je díky tomu nutno odečíst cca 3-4 cm (2 cm lem a cca 1-2 cm tloušťka stěny umyvadla).

Při montáži se prosím řiďte našimi Doporučeními k montáži ručně vyrobených obkladů a umyvadel.

Kam dál?

Stáhněte si návod na stavbu umyvadlového pultu:

pro VELKÉ umyvadlo

pro STŘEDNÍ umyvadlo